شیک پوشی با تیشرت با رعایت پنج اصل مهم

پنج عامل مهمی که برای شیک پوشی با تیشرت باید مورد توجه قرار دهید مناسب بودن سایز، جنس پارچه، استایل، کاربرد و رنگ تیشرت می‌باشد.

تیشرت یکی از لباس‌های مورد علاقه آقایان به خصوص در فصل تابستان است. راحتی تیشرت و سادگی ست شدن آن سبب محبوبیت زیاد آن است. اکثر مردان تیشرت‌های خود را اغلب به تعداد زیاد از یک برند و حتی یک مدل و رنگ همیشگی انتخاب می‌کنند و تا زمانی که قابل پوشیدن باشد از آن استفاده خواهند کرد. اما این بهترین راه نیست. برای شیک پوشی با تیشرت توجه به تیشرت مانند سایر اجزای کمد لباستان اهمیت دارد. 

مجله اینترنتی سال ست

تیشرت سایز مناسب (فیت) بخرید.

از نظر بسیاری از خانم‌ها، آقایانی که تیشرت جذب سفید می‌پوشند بسیار جذاب هستند. دلیل این امر نمایش ظاهر عضلانی بالاتنه آقایان در این سبک پوشش می‌باشد.

بنابراین صرف نظر از اندامی که دارید تیشرت می‌تواند ظاهری مردانه‌تر و عضلانی‌تر به شما بدهد؛ با این حال باید مراقب باشید که با انتخاب سایز درست بهتر از آنچه هستید به نظر برسید. برای شیک پوشی با تیشرت سایز مناسب یکی از مهمترین اصل‌ها است.

برای انتخاب تیشرت با سایز مناسب بهتر است به موارد زیر دقت کنید. 

 • شانه –  درز تیشرت کاملا باید بر روی لبه شانه قرار گیرد.
 • آستین – بهتر است فیت بازو باشد و به آرنج نرسد. اگر بازوهای بزرگی دارید به دنبال آستین‌های کوتاهتر باشید و یا آستین خود را کمی تا بزنید تا بازوهای عضلانی خود را نمایش دهید.
 • طول یا قد – طول آن باید به حدی باشد که  تا روی شلوارتان قرار گیرد و روی استخوان لگن را بپوشاند.
 • شکم قسمت بالا تنه باید با فرم بدن شما هماهنگی داشته باشد. اگر خیلی گشاد باشد فرم بدن شما را نشان نمی‌دهد و اگر خیلی تنگ باشد تمام جزئیات بدن شما را نمایش می‌دهد.
 • گردن هنگامی که بازوهای خود را بالا می‌برید نباید دور گردنتان فضای خالی زیادی ایجاد شود و نه آنقدر تنگ باشد که نتوانید سرتان را به اطراف حرکت دهید.

تیشرت با سایز مناسب مانع فعالیت و حرکت‌های طبیعی بدن شما نمی‌شود و شما را محدود نمی‌کند. به خاطر داشته باشید تیشرت‌های کاملا جذب معمولا فقط برای ورزش استفاده می‌شوند.

مجله اینترنتی سال ست

رنگ مناسب را انتخاب کنید.

بهتر است رنگ‌های پایه‌ یعنی سفید، مشکی، خاکستری و سورمه‌ای را حتما در کمد خود داشته باشید.

 • سفید – با تمامی پوست‌ها سازگاری دارد. سفید کلاسیک باید بخشی از کمد شما باشد. به خاطر داشته باشید که لباس‌های سفید را با هم بشویید و با لباس‌های رنگی مخلوط نکنید.
 • خاکستری – تنالیته‌های مختلفی از رنگ خاکستری وجود دارد. این رنگ، کمی شما را حجیم‌تر نشان می‌دهد. تنها نگرانی در مورد رنگ‌های تیره نشان دادن رد عرق در فصل گرما می‌باشد.
 • مشکی – یکی از رنگ‌های تطبیق پذیر که با بسیاری از رنگ‌ها قابلیت ست شدن دارد. فقط در فصل گرما به علت شستشوی زیاد امکان دارد رنگ خود را از دست بدهد.
 • سورمه‌ای – نسبت به رنگ مشکی انتخاب بهتری است که با شلوار جین ترکیب فوق‌العاده‌ای دارد.
 • سایر رنگ‌ها – تیشرت ساده‌ترین لباس برای آزمودن رنگ‌ها می‌باشد. سبز، قرمز، بنفش و آبی انتخاب‌هایی فوق‌العاده خواهند بود. تنها نکته قابل توجه هماهنگی رنگ پوست صورت شما با رنگ تیشرت است.

مجله اینترنتی سال ست

پارچه مناسب انتخاب کنید.

تیشرت‌های ۱۰۰درصد پنبه‌ای به تمام انواع دیگر تیشرت‌‌ها ارجحیت دارند. این تیشرت‌ها از الیاف نازک‌تر و بادوام‌تر که بسیار سبک هستند ساخته شده‌اند.

مخلوط پنبه و الاستین (که سبب کشی شدن پارچه می‌شوند) باعث می‌شوند در طولانی مدت تیشرت شکل و حالت خود را حفظ نماید و قیمت تیشرت ارزانتر شود. تگ لباس اطلاعات خوبی در مورد جنس پارچه به شما خواهد داد. از انواع سایر جنس‌های پارچه می‌توان به ریون و پلی‌استر اشاره کرد.

مجله اینترنتی سال ست

تیشرت مناسب استایل خود بپوشید.

اولین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار دهید یقه تیشرت می‌باشد. زمانی که لایه لایه ست می‌کنید به هماهنگی یقه‎ها باید توجه کنید.

 • تیشرت یقه گرد – تیشرت یقه گرد برای مردانی با قفسه سینه کوچک و شانه‌های افتاده بسیار مناسب است. چون این نوع یقه‌ها باعث می‌شود چهارشانه تر دیده شوند.
 • تیشرت یقه هفت – تیشرت یقه هفت برای مردان کوتاه قد انتخابی درست است. این نوع یقه باعث کشیده‌تر و بلندتر دیده شدن افراد کوتاه قد می‌گردد. این یقه برای مردانی که گردن بلند و صورت ظریفی دارند حالت تعادل ایجاد می‌کند.

نکته دیگر این است که آیا باید تیشرت را  روی شلوار قرار دهید یا داخل شلوار؟ به صورت معمول باید تیشرت روی شلوار قرار بگیرد. با این حال بسته به فرهنگ جامعه امکان دارد تغییر کند.

مجله اینترنتی سال ست

کاربرد تیشرت

چه زمانی باید تیشرت بپوشیم؟

برای موقعیت‌های رسمی یا اولین قرار ملاقات پیراهن بهترین گزینه است. از خودتان سوال کنید سایر افراد حاضر در آن موقعیت چه خواهند پوشید؟ اگر بقیه افراد نیز تیشرت می‌پوشند شما هم با پوشیدن یک تیشرت با کیفیت احساس راحتی خواهید کرد.

به صورت کلی حاضر شدن در موقیعت‌هایی که نیاز به تحرک زیاد دارد مانند کنسرت موسیقی پاپ یا جاز و مهمانی‌های دوستانه پوشیدن تیشرت انتخاب درستی خواهد بود. هر فعالیتی که تحرک زیاد، جنب و جوش و عرق کردن را در پی دارد، تیشرت انتخاب مناسبی برای آن موقعیت خواهد بود.

شیک پوشی با تیشرت با رعایت این پنج اصل کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

مجله اینترنتی سال ست

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 4 = 2