ست کردن پلیور مردانه در پاییز و زمستان

ست کردن پلیور مردانه

ست کردن پلیور با سایر اجزای پوشش کار پیچیده‌ای نیست. از بهترین ست‌های مردانه در فصل پاییز و زمستان ترکیب لایه لایه پیراهن و پلیور و کت تک و حتی پالتو می‌باشد.

این نوع ست‌های لایه لایه علاوه بر زیبایی به دلیل لایه لایه بودن گرمای خوبی خواهند داشت و شما را در فصل‌های سرد سال به خوبی از سرما محافظت خواهند کرد.

رنگ و طرح پلیور مردانه

ست کردن پلیور مردانه با رنگ و طرح ساده آزادی عمل بیشتری به شما خواهد داد زیرا با سایر اجزای پوشش‌تان راحت‌تر هماهنگ می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود پلیورها را در رنگ‌ها و طرح‌های ساده انتخاب کنید.

 علاوه بر این پلیورهای ساده کمتر در خاطر می‌مانند و خیلی زود تکراری نمی‌شوند. یک پلیور تک رنگ ساده مانند کرم، خاکستری، آبی روشن، سرمه‌ای یا سبز به راحتی با شلوارهای جین و کتان آبی تیره، آبی روشن، سرمه‌ای، ذغالی و حتی سفید ست می‌شوند.

پلیور ساده مشکی و طوسی و به طور کلی پلیور ساده با رنگ خنثی تقریبا با هر رنگ پیراهنی قابلیت ست کردن دارند و استایل شما را تا حدودی رسمی می‌کنند.

نکته دیگر این‌ است که هماهنگی رنگ پلیور با رنگ پوست و مویتان جلوه زیباتری به شما خواهد بخشید.

ست کردن پلیور مردانه -رنگ و طرح پلیور مردانه

انواع پلیور مردانه

گاهی افراد بافت مردانه و پلیور مردانه را معادل یکدیگر به کار می‌برند. این در حالی است که پلیورها جنس‌ها و طرح‎های متفاوتی دارند. پلیور الزاماً پشمی نمی‌باشد. جنس پلیور می‌تواند از کتان تا پشم و کشمیر متفاوت باشد.

پلیور یقه گرد مردانه

پلیورهای مردانه انواع مختلفی دارند. بر اساس نوع یقه، انواع پلیور یقه هفت، پلیور یقه گرد، پلیور یقه ایستاده، یقه برگردان، یقه اسکی و … داریم. انتخاب نوع پلیور کاملا سلیقه‌ای است.

پلیورهای یقه هفت و پلیورهای یقه گرد برای ست کردن با پیراهن مردانه عالی هستند.

رعایت تناسب در ست کردن پلیور مردانه

مهمترین نکته‌ای که در ترکیب لباس بالا تنه و پایین تنه بخصوص پلیور و شلوار جین باید به خاطر داشته باشید رعایت تناسب است.

یک پلیور یقه برگردان گشاد بالا تنه شما را حجیم و درشت می‌کند؛ در این حالت شما برای پایین تنه نمی‌توانید از یک شلوار جین تنگ استفاده کنید بلکه باید یک شلوار جین نسبتاً آزاد با دمپای پهن بپوشید.

همین طور زمانی که پلیور اسپرت یا ژاکت فیت تک لایه می‌پوشید باید از شلوار جین اسلیم فیت با دمپای باریک استفاده کنید. این نکته باید در مورد کفش هم رعایت شود.

یک پلیور گشاد و پفی را هرگز با کفش رسمی براق و پنجه باریک نپوشید بلکه از کفش‌های حجیم تر و یا بوت استفاده کنید.

ست کردن پلیور مردانه - رعایت تناسب

استفاده از اکسسوری

یکی از ایرادهایی که گاهی به ست کردن پلیور با شلوار جین وارد می‌شود، سادگی بیش از حد آن است. این سادگی برای بسیاری خسته کننده خواهد بود.

اگر شما هم ست‌های ساده را نمی‌پسندید، برای شکستن این سادگی می‌توانید در کنار پلیور تک رنگ و شلوار جین خود از اکسسوری ها استفاده کنید.

ست کردن پلیور با پیراهن

شال گردن یکی از این اکسسوری‌ها می‌باشد. همچنین به جای پوشیدن پلیور ساده یک ژاکت و یا پلیور طرح‌دار بپوشید. کراوات و پوشت، ساعت و دستمال گردن از دیگر اکسسوری‌هایی است که ست شما را از سادگی و کسل کننده بودن دور نگه می‌دارد.

البته از آن‌جا که هیچ قانون مطلقی در مد و فشن وجود ندارد می‌توانید همه موارد بالا را با هم به کار ببرید.

ست کردن پلیور با پیراهن

پیلیور یقه گرد و پلیور یقه هفت هر دو برای ست کردن با پیراهن قابل استفاده هستند. پلیور یقه گرد گاهی به تنهایی نیز پوشیده می‌شود. پلیور یقه هفت را به تنهایی نپوشید.

ست کردن پلیور یقه هفت با پیراهن

در ست کردن پلیور با پیراهن به رنگ و طرح پیراهن توجه کنید. اگر پلیور ساده است دست شما برای ست کردن پلیور با پیراهن باز است. پلیورهای ساده با پیراهن‌های طرح‌دار و ساده قابلیت ست کردن دارند.

اگر پلیور شما طرح‌دار است بهتر است با پیراهن ساده آن را ست کنید. پیراهن سفید با طیف وسیعی از انواع پلیورهای رنگی قابلیت ست شدن دارد.

پلیور قرمز را با پیراهن سفید و شلوار طوسی یا ذغالی ست کنید. این ترکیب را با پوشیدن کت تک مشکی یا پالتوی مشکی می‌توانید بهتر کنید. پلیور قرمز، پلیور سبز، پلیور بنفش و زرد را با پیراهن‌های رنگ خنثی به راحتی می‌توانید ترکیب کنید.

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 7 = 3