تمیز کردن کفش سفید | بهترین روش‌ های لکه گیری کفش سفید

 تصور کنید، کفشی سفید خریداری کرده و آن را با لباس‌های جذابی که به تن‌تان است ست می‌کنید. دقیقاً درست در لحظه بیرون رفتن، زمانی که می‌خواهید کفش‌ را بپوشید، چه می‌بینید؟ چند لکه سیاهی که شب قبل سعی در پاک کردن آن‌ها داشتید، جایشان را به رنگ زرد دادند. ساعت را نگاه می‌کنید و در حالی که دیرتان شده تنها یک انتخاب دارید. یا کفش سفیدتان را با همان حالتی که هست، به پا کنید، و یا بیخیال پوشیدن آن شده و استایل‌تان را با کفشی دیگر هماهنگ کنید.


خرید کفش مردانه در سال ست


در صورتی که این اتفاقات برای شما هم آشنا به نظر می‌رسد، در این مطلب با سال ست همراه باشید تا با هم به دنبال حل معضل لکه‌های کفش سفیدمان باشیم و راه‌های تمیز کردن کفش سفید را یاد بگیرید:

 علت زرد شدن کفش سفید

زمانی که کتانی‌های سفیدتان را شسته و سپس در معرض نور خورشید قرار می‌دهید و یا به طور معمول زمانی که بیش از اندازه در معرض هوا قرار گیرد، رنگ‌ آن‌ها به سمت زردی می‌رود. این زرد شدن، می‌تواند به علت مواد به کار رفته در ساخت کفش‌ و یا مواد حاصل از مواد شوینده باشد. در نهایت این واکنش شیمیایی می‌تواند رنگ کفش‌ را به سمت زرد شدن ببرد. ضمن اینکه، مهم‌ترین دلیل زردی کفش‌ها را پس از شستشو می‌توان به عدم شستشوی کافی آن دانست.

• مواد لازم برای لکه گیری و تمیز کردن کفش سفید

یکی از نکاتی که در استفاده از کفش سفید باید در نظر داشته باشید، این است که نگذارید لکه کفش‌ کهنه شود. اگرچه ممکن است، تمیز کردن کفش سفید ، آن هم برای آقایان کار راحتی نباشد اما مطمئن باشید لذتی که از سفیدی کفش‌تان هنگام ست کردن با لباس‌هایتان تجربه می‌کنید، ارزش این را دارد که به محض کثیف شدن آن را تمیز کنید.

 تمیز کردن کفش با جوش شیرین

یکی از مواد مؤثر برای تمیز کردن کفش سفید، جوش شیرین است. کافیست یک قاشق سوپ خوری سرکه سفید را با جوش شیرین ترکیب کرده تا مخلوطی خمیر مانند به شما دهد. سپس این خمیر را با کمک یک قلمو یا مسواک روی سطح کفش به صورت دایره‌ای بمالید. کفش را به مدت چند ساعت در هوای آزاد قرار داده و بعد از خشک شدن کفش، آن‌ها را تکانده و ترکیب را از روی کفش پاک کنید.

• تمیز کردن کفش با خمیر دندان

خمیر دندان، نه تنها برای سفید کردن دندان، بلکه برای تمیز کردن کفش سفید نیز کاربرد دارد. البته برای سفید کردن کفش، حتماً از خمیردندان بدون رنگ استفاده کنید. به این ترتیب یک خمیردندان غیرژلی و سفید را به همراه مسواک برداشته و با حرکت دایره وار روی لکه‌های کفش‌ بمالید. بعد از چند دقیقه با یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید این کار را تا جایی ادامه دهید که لکه‌ها به طور کامل از بین روند.

• تمیز کردن کفش با سرکه

در صورتی که لکه‌های جزئی روی کفش‌تان به وجود آمده، می‌توانید از معجزه سرکه لذت ببرید. یک دستمال پارچه‌ای را با مقداری سرکه آغشته کرده و به آرامی کفش‌ سفیدتان را با آن تمیز کرده و لکه‌ها را از بین ببرید.

• تمیز کردن کفش با نوشابه

نوشابه یکی از مؤثرترین و جالب‌ترین روش‌های شستشو کفش به شمار می‌رود. برای این کار کفش را به نوشابه آغشته کرده و بعد از چند دقیقه آن را با آب شستشو دهید.

• تمیز کردن کفش با پودر بچه

مقداری پورد بچه را با آب گرم مخلوط کرده تا خمیری یک دست تشکیل شود. سپس با قلمو، برس یا مسواک تمام سطح کفش را با آن بپوشانید. بگذارید چند ثانیه خمیر روی کفش باقی بماند و سپس آن‌ها را با آب بشویید. متوجه تفاوت قبل از شستن و بعد از شستن خواهید شد.

تمیز کردن کفش سفید با صابون

یکی از بهترین و مؤثرترین روش شستشو برای تمیز کردن لکه‌های کفش سفید، استفاده از آب و صابون است. منتها در نظر داشته باشید بعد از اینکه کفش را به محلول آب و صابون را آغشته کردید، بعد از چند دقیقه آن را با آب شستشو دهید. در نظر داشته باشید که صابون به خوبی از کفش شسته و پاک شود که کفش‌تان زرد نشود.

• جلوگیری از لکه دار شدن و کثیف شدن کفش سفید

همیشه روی کفش‌ها به خاطر باقی ماندن آنزیم‌های شوینده، زودتر از بقیه قسمت‌ها زرد می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از صابون‌های سفید کننده تا حدی این روند را به تاخیر بیندازید. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این کار را می‌توانید با جوهر آبی رنگ نیز انجام دهید. جوهر آبی رنگ خالص حاوی آهن است که در ترکیب با آب، واکنش شیمیایی داده و کمک می‌کند تا کفش‌تان به خوبی تمیز شود. کاری که باید کنید این است که مقدار کمی از جوهر را با آب ترکیب کرده و بگذارید تا کفش خیس بخورد. سپس کفش را با آب شستشو دهید. می‌بینید که اثری از جوهر روی آن باقی نخواهد ماند و کفش‌تان سفید و تمیز شده است.


در بلاگ سال ست بیشتر بخوانید: با کفش سفید مردانه چی بپوشم؟


 • جلوگیری از زرد شدن لژ کفش سفید

در مرحله اول، برای از بین بردن زردی لژ کفش‌هایتان بهتر است کفش را با قلمو تمیز کنید و سپس آن را در آب قرار دهید. حالا مقداری خمیر دندان روی قلمو یا مسواک ریخته و با آن کفش‌تان را تمیز کنید. خواهید دید که به راحتی کفش سفیدتان براق و تمیز خواهد شد. کفش را دوباره شستشو داده و به خوبی همه قسمت‌های آن را از مواد شوینده که روی آن است، پاک کنید. سپس با استفاده از دستمال کاغذی همه منافذ آن را بپوشانید تا از قرارگیری مستقیم زیر نور آفتاب جلوگیری کند. در نهایت بعد از خشک شدن کفش‌تان می‌بینید که دستمال‌ها به رنگ زرد درآمده و کفش‌تان سفیدی خود را حفظ کرده است.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =