اشتباهات آقایان در استایل که نباید مرتکب شوند (قسمت دوم)

اشتباهات آقایان در استایل معمولا به دلیل عدم آگاهی و یا توجه آن‌ها به جزییات با اهمیت اتفاق می‌افتد. با مطالعه این مطلب از این اشتباهات دوری کنید. (قسمت دوم)

۱۸- استفاده بیش از حد از جواهرات و اکسسوری

اکسسوری‌ که همه آقایان برای استایل‌های مختلف باید داشته باشند، ساعت مچی است و حلقه ازدواج اگر متاهل باشند. اگر جوان هستید و گردن بند یا دست بند دوست دارید، از این اکسسوری‌ها استفاده کنید.

تنها در صورتی که خواننده راک هستید سه انگشتر در دست کنید یا دست بند و گردن بندهای عجیب به صورت همزمان بپوشید. در غیر این صورت خود را به استفاده از سه اکسسوری محدود کنید.

اشتباهات آقایان در استایل-استفاده بیش از حد از جواهرات

۱۹- پوشیدن لباس‌هایی با لوگوی بزرگ

در چنین مواردی شما نقش یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک را خواهید داشت. مجریان تبلیغات از این موضوع خوشحال خواهند بود که شما بدون دریافت پول برند خاصی را تبلیغ نمایید.

پس اگر تمایلی به تبلیغ رایگان برای برندها ندارید لباس‌هایی که لوگوی بزرگ دارند یا نام برند خاصی به صورت بزرگ روی لباس درج شده است را نپوشید.

۲۰- گذاشتن تیشرت داخل شلوار

گذاشتن پولوشرت داخل شلوار شاید قابل قبول باشد اما گذاشتن تی شرت داخل شلوار اصلا قابل قبول نیست. اگر قد تی شرت شما خیلی بلند است به احتمال زیاد سایز مناسبی را انتخاب نکرده‌اید و تی شرت برای شما بزرگ است.

۲۱- نمایان بودن زیرپوش

یکی از اشتباهات آقایان در استایل مشخص شدن زیر‌پوش به صورت مثلث از یقه باز پیراهن است. اگر عادت به باز گذاشتن یقه پیراهن خود دارید توصیه می‌کنیم از زیرپوش‌های یقه هفت استفاده کنید.

یک زیرپوش یقه هفت با برش مناسب حتی زمانی که دو دکمه یقه پیراهن شما باز است از زیر یقه مشخص نخواهد شد. زیرپوش‌ با یقه گرد چسبان که دور گردن را کاملا می‌پوشانند فقط برای مواقعی مناسب است که پیراهن را با کراوات می‌پوشید و به هیچ عنوان قصد باز گذاشتن دکمه یقه خود را ندارید.
اگر برای شما این سوال به وجود آمده است که آیا اصلا نیازی به پوشیدن زیرپوش در زیر پیراهن خود دارید یا نه؛ باید بگویم این امر تا حدی سلیقه‌ای است؛ اما مردان شیک‌پوش ترجیح می‌دهند یک لایه اضافی در زیر پیراهن خود نداشته باشند.

۲۲- ترکیب چند طرح

در هر دو استایل کژوال و کلاسیک لباس‌های طرح دار را با هم نپوشید. اگر کت و شلوار می‌پوشید در نهایت دو طرح را با هم ست کنید. به عبارت دیگر اگر کت شما طرح دارد، پیراهن ساده بپوشید و کراوات طرح‌دار بزنید. اگر کت شما ساده است پیراهن و کراوات طرح دار استفاده کنید.

۲۳- ترکیب کردن سبک‌های مختلف

بهتر است سبک لباس پوشیدن مشخصی داشته باشید. به عنوان مثال شلوار جین را با پیراهن کلاسیک نپوشید. لباس‌های مربوط به یک سبک خاص را با سبک دیگر نپوشید.

۲۴- جیب‌های بزرگ و پر

آقایان زیادی را احتمالا دیده‌اید که با جیب‌هایی بزرگ و پر از پول و دسته کلید و کارت‌های اعتباری این طرف و آن طرف می‌روند. اگر کیف پول شما نیز این وضعیت را دارد برای سبک کردن آن زمان بگذارید. رسیدها و کارت‌های قدیمی را کنار بگذارید.

اگر آن‌ها قابل دور انداختن نیستند بهتر است در جایی قرار دهید که هنگام نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای صرفه‌جویی در زمان و برای داشتن ظاهری زیباتر بهتر است کیف پول باریکی انتخاب کنید.

۲۵- ناخن کثیف

بعضی از آقایان نسبت به نظافت و تمیزی دست‌ها بی‌توجه هستند. گاهی دست‌ها زبر هستند و گاهی ناخن‌ها کثیف هستند. اگر شرایط کاری شما به گونه‌ای است که دست‌های شما در معرض آلودگی یا صدمه قرار دارد حتما تا زمانی که می‌توانید از دستکش استفاده کنید.

برای نرمی و لطافت پوست دست از مرطوب کننده استفاده کنید. ناخن‌های خود را با برس مخصوص یا حتی مسواک قدیمی تمیز کنید و آن‌ها را به صورت مرتب کوتاه کنید.

۲۶- اصلاح مرتب ریش و سبیل

موی صورت باید مرتب باشد. صورت شما اولین چیزی است که مورد توجه قرار می‌گیرد بنابراین مرتب بودن موی صورت مهمترین موردی است که باید به آن توجه کنید.

مهم نیست که موی صورت خود را می‌تراشید یا ریش و سبیل دارید، مهم این است که باید مرتب باشید.زیر چانه و اطراف گردن نیز نباید مو داشته باشد.

استایل-مدل ریش و سبیل آقایان

۲۷- موی پشت گردن

موی پشت گردن شما باید اصلاح گردد. اگر به صورت مرتب موهای خود را کوتاه نمی‌کنید از یک آینه کوچک در مقابل یک آینه بزرگتر برای چک کردن موی پشت گردن خود استفاده کنید.

مرتب بودن موی پشت گردن برای یک آقای شیک‌پوش ضروری است.

۲۸- استفاده بیش از حد از مواد حالت دهنده مو

توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از محصولات حالت دهنده مو ظاهر زیبایی به شما نخواهد داد. باید بتوانید به راحتی انگشتان خود را بین موها فرو ببرید.

۲۹- صندل و جوراب

صندل قهوه‌ای چرم تقریبا با هر چیزی قابلیت ست شدن دارد. صندل را بدون جوراب بپوشید. اگر صندل را برای ساحل و استخر استفاده می‌کنید مطمئن شوید که ناخن‌های مرتب و کوتاه و تمیزی دارید.

۳۰- پوشیدن جوراب ورزشی برای غیر از ورزش

لطفا جوراب‌های سفید ورزشی را برای ورزش و پوشیدن در باشگاه ورزشی کنار بگذارید. در اکثر موارد فقط جوراب سورمه‌ای و مشکی برای شما مناسب خواهد بود.

آقایان به راحتی می‌توانند با دقت در این موارد اشتباهات آقایان در استایل را مرتکب نشوند و بهترینِ خود باشند.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

89 − 87 =