چگونگی داشتن کمد لباس مرتب: از رویا تا واقعیت

داشتن کمد لباس مرتب برای بسیاری از افراد کاری دشوار است و حتی گاهی تبدیل به یک آرزو می‌شود. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که لباس‌های خود را پس از پوشیدن روی دسته مبل و پشتی صندلی رها می‌کنید حتما این مطلب را بخوانید.

یکی از دلایلی که افراد تصور درستی از استایل خود ندارند، نداشتن کمد لباس مرتب است. در کمد لباس شلوغ و نامرتب تعداد زیادی از لباس‌ها به فراموشی سپرده می‌شوند.

با داشتن کمد لباس مرتب نه تنها به راحتی به تمام لباس‌های خود دسترسی خواهید داشت، استرس کمتری نیز تجربه خواهید کرد.

با داشتن لباس کمتر در کمدتان راحت‌تر ست کنید!

این فلسفه ساده می‌تواند کمد لباس شما را دستخوش تغییرات بزرگی کند. بر خلاف باور رایج با لباس کمتر استایل بهتری خواهید داشت.

احتمالا شما هم مانند بیشتر افراد علاقه زیادی به خرید لباس‌های متنوع دارید و تصور می‌کنید داشتن لباس بیشتر به شما آزادی عمل بیشتری در انتخاب سبک پوشش خواهد داد. اما این یک باور اشتباه است.

در اغلب موارد افرادی که زیاد لباس می‌خرند کمدی مملو از لباس دارند که بیشتر سبب آشفتگی و استرس در آن‌ها می‌گردد و فرصت انتخاب درست و مناسب از میان انبوه لباس را از آن‌ها می‌گیرد.

بنابراین سعی کنید خود را به خرید لباس مناسب عادت دهید و بی دلیل لباس نخرید؛ و به خاطر داشته باشید داشتن چند لباس منحصر به فرد و شیک بهتر از داشتن انبوهی از لباس‌های در حد متوسط می‌باشد.

داشتن کمد لباس مرتب-2

داشتن کمد لباس مرتب
گام اول: زیر و رو کردن کمد قدیمی

1- همه چیز را از کمد خود خارج کنید. خصوصا چیزهایی که اصلا نباید در کمد لباس باشند. کمد را از گرد و غبار تمیز کنید.

2- از خودتان این سوال‌های مهم را بپرسید: آیا در دو سال گذشته آن را استفاده کرده‌اید؟ اندازه‌اش مناسب است؟ آیا تعداد زیادی لباس مشابه این مورد دارید؟

3- برای هر لباس تصمیم بگیرید:

برای لباس‌هایی که از مرحله قبل گذشتند:

  • در کاور جدید نایلونی یا پارچه‌ای قرار دهید. یا در باکس‌‌های پارچه‌ای مخصوص لباس قرار دهید.
  • در باکس مخصوص نگه‌داری لباس برای فصل بعدی قرار دهید.

برای لباس‌هایی که از مرحله قبل نگذشتند:

  • لباس را ببخشید. اگر لباس شما هنوز نو است و قابلیت پوشیدن دارد، به کسانی که به آن نیاز دارند، بدهید.

4- دور انداختن لباس

کمد لباس مرتب

گام دوم: مرتب کردن کمد جدید

1- با لباس‌های ساده شروع کنید. برای بعضی افراد این کافی خواهد بود. منظور از لباس‌های ساده، لباس‌هایی است که مطابق مد روز نیستند بنابراین از مد نمی‌افتند. با خیلی از لباس‌ها قابلیت ست شدن دارند. این لباس‌ها باید 80% لباس‌های شما را تشکیل دهند. این که این لباس‌ها کژوال باشند یا کلاسیک به سبک همیشگی شما بستگی دارد.

2- در کمد خود با استفاده از وسایل جدا کننده و طبقه‌بندی، فضاسازی کنید. برای قرار دادن کفش‌ها یا کیف‌ها از وسایل مخصوص طبقه بندی موجود در بازار استفاده نمایید.

3- برای داشتن کمد مرتب، یک برنامه منظم رسیدگی به کمد لباس تهیه کنید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها، دسته بندی لباس‌ها بر اساس نوع می‌باشد. یعنی شلوار، پیراهن، کت، مانتو، شال و روسری به صورت جداگانه دسته‌بندی شوند. روش دیگر بر اساس نوع ست و پوشش است که کمی حرفه‌ای تر است.

4- لباس‌ها را آویزان یا تا کنید. چه لباس‌هایی را تا می‌زنید و کدام موارد را آویزان می‌کنید؟ بهتر است مانتو، پیراهن‌های یقه دار، کت و حتی شلوارها را آویزان کنید. لباس‌های پشمی و سنگین را تا بزنید زیرا آویزان کردن به مدت طولانی شکل و حالت اولیه لباس را از بین می‌برد.

بهترین وسیله برای آویزان کردن لباس رخت آویزهای چوبی می‌باشد.

داشتن کمد لباس مرتب-3

به برنامه مرتب کردن کمد خود پایبند باشید.

فقط کافی است چند روز طبق برنامه عمل نکنید. یعنی هر لباس را پس از استفاده به محل خود بازنگردانید. در این صورت کمد شما مثل روز اول نامرتب خواهد شد. به وسوسه برای انداختن لباس‌ها روی دسته مبل و صندلی غلبه کنید و فقط 20 ثانیه برای قرار دادن لباس در جای خود بگذارید.

اگر به مدت یک ماه به برنامه خود پایبند باشید به آن عادت خواهید کرد.

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

93 − = 89