غذاهای چربی سوز را بشناسید

غذاهای چربی سوز را بشناسید

غذاهای چربی سوز را بشناسید و یخچال خود را با آن‌ها پر کنید.

غذاهای دارای گردو

همه آجیل‌ها حاوی مقادیری امگا-3 و اسید چرب آلفا لینولنیک هستند، اما بیشتر آن‌ها مقدار کمی دارند. چربی واقعی اکثر آجیل‌ها، چربی غیر اشباع است که عالی است.

گردو منبع غنی از امگا 3 می‌باشد. حدوداً هر سی گرم شامل سه گرم اسید آلفا لیولنیک می‌باشد.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای حاوی زنجبیل یا زنجفیل

زنجبیل یا زنجفیل طی قرن‌ها برای کمک به تسکین ناراحتی‌ها و اختلالات گوارشی مورد استفاده قرار گرفته است. زنجبیل همچنین سبب کاهش التهاب، افزایش جریان خون به عضلات و بهبود گرفتگی عضلات می‌گردد.

یکی از مهترین خواص خوردن زنجبیل چربی سوز بودن آن می‌باشد.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – جودوسر

این کربوهیدراتِ آهسته هضم، سطح قند خون و انسولین را پایین نگه می‌دارد؛ بنابراین چربی سوزی و تامین کالری از سوزاندن چربی ادامه می‌یابد.

در واقع تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که صبح‌ها کربوهیدرات‌های آهسته هضم مصرف می‌کنند، در طول روز و تمرین در مقایسه با افرادی که کربوهیدرات زود هضم مصرف می‌کنند؛ چربی بیشتری می‌سوزانند.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – آوکادو

چربی‌های غیر اشباع موجود در آوکادو به راحتی هنگام ورزش سوزانده می‌شوند و در واقع چربی سوزی را تشویق می‌کند.

همچنین آووکادو حاوی یک کربوهیدرات بسیار جالب به نام مانوهپتولوز (mannoheptulose) می‌باشد؛ که نوعی قند است که در واقع باعث آزاد شدن انسولین می‌گردد و جذب کلسیم را افزایش می‌دهد. این دو اثر برای تحریک چربی سوزی فوق‌العاده است.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – ماهی سالمون

ماهی سالمون را باید در راس غذاهای چربی سوز قرار داد. این ماهی یکی از غنی‌ترین منابع چربی‌های ضروری امگا 3، EPA و DHA می‌باشد. برخلاف دانه‌های کتان، که نوعی از امگا 3 را دارند که باید به EPA و DHA تبدیل شود، سالمون به صورت مستقیم نیاز شما را تامین می‌کند بدون این که نیاز به تبدیل داشته باشد.

بنابراین شما می‌دانید که به طور مستقیم منبعی از چربی دریافت می‌کنید که چربی سوزی را فعال می‌کند و ذخیره سازی چربی را متوقف می‌کند.

غذاهای چربی سوز-ماهی سالمون

غذاهای چربی سوز – دانه‌های سویا

دانه سویا منشا مستقیم پروتئین سویا است، که مشخص شده است از پروتئین موجود در گوشت گاو و پنیر برای عضله سازی موثرتر است.

سویا همچنین احتمالا با کاهش اشتها و مصرف کالری، به کاهش چربی کمک می‌کند.

مجله اینترنتی سال ست

 آب

بهترین متحد شما در کاهش چربی بدن، آب می‌باشد. مطالعات نشان داده است که نوشیدن دو فنجان آب خنک، متابولیسم را تا 30 درصد می‌تواند افزایش دهد.

تخمین زده شده است که هر روز نوشیدن 2 فنجان آب خنک قبل از صبحانه، نهار و شام به مدت یک سال، می‌تواند 17400 کالری اضافی را بسوزاند، که در واقع معال بیش از دو و نیم کیلو چربی است.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – تخم کتان

تخم کتان حاوی اسید چرب ضروری امگا 3 اسید آلفا لینولنیک می‌باشد. مشخص شده است این چربی‌های امگا 3 ژن‌هایی که باعث چربی سوزی می‌شود را روشن و ژن‌هایی که باعث افزایش ذخیره چربی میشوند، را خاموش می‌کنند.

مجله اینترنتی سال ست

 گریپ‌فروت

تحقیقات دانشمندان نشان داده است خوردن نصف یک گریپ فروت یا نوشیدن آب گریپ فروت 3 مرتبه در روز، در حالی که رژیم معمولی خود را تغییری ندهید، در طول دوازده هفته، در حدود دو کیلو گرم از وزن خود را از دست خواهید داد و بعضی از افراد حتی تا چهار و نیم کیلو گرم از وزن خود را بدون رژیم گرفتن از دست می‌دهند.

این نتایج به احتمال زیاد به دلیل توانایی گریپ فروت در کاهش میزان انسولین و یک ماده شیمیایی به نام naringin در گریپ فروت است که مانع از ذخیره چربی در بدن می‌گردد.

مجله اینترنتی سال ست

 عسل

بله،  عسل یک ماده قندی می‌باشد اما جز گروه غذاهای چربی سوز قرار می‌گیرد. پایین و پایدار نگه داشتن سطح انسولین برای حفظ شرایط چربی سوزی در بدن، ضروری و حیاتی است.

عسل منبع غنی از متابولیت‌های اکسید نیتریک یا NO می‌باشد؛ در نهایت این بدان معنا است که در واقع باعث آزاد شدن چربی از سلول‌های چربی بدن می‌گردد.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – کره بادام زمینی

یکی دیگر از منابع مفید چربی غیراشباع کره بادام زمینی است که واقعا می‌تواند به کاهش چربی کمک کند. نکته بامزه در مورد کره بادام زمینی این است که بسیاری از تولید کنندگان در این صنف، کره بادام زمینی کم چرب تولید می‌کنند!

البته آن‌ها این چربی‌های سالم غیراشباع را با کربوهیدرات‌ها، یعنی قند، جایگزین می‌کنند. از این کره‌ها اجتناب کنید و فقط کره‌های بادام زمینی طبیعی مصرف کنید.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای چربی سوز – تخم مرغ

البته تخم مرغ در دسته غذاهای عضله ساز نیز قرار می‌گیرد، پس چگونه می‌توان آن را به عنوان یک غذای چربی سوز نیز در نظر گرفت؟

تحقیقات نشان داده است کسانی که روز خود را با خوردن تخم مرغ آغاز می‌کنند، نه تنها در طول روز کالری کمتری مصرف می‌کنند، بلکه به صورت مشخصی چربی بدن بیشتری نیز از دست می‌دهند.

مجله اینترنتی سال ست

فلفل چیلی

فلفل تند حاوی ماده فعال کننده کپسایسین است، یک ماده شیمیایی که می‌تواند چربی سوزی را بهبود دهد و سبب کاهش گرسنگی و مصرف غذا گردد.

کالری سوزی به ویژه زمانی که کپسایسین با کافئین مصرف شود، افزایش می‌یابد.

مجله اینترنتی سال ست

غذاهای حاوی بروکلی

این کربوهیدرات فیبری کالری زیادی تولید نمی‌کنند، اما باعث می‌شوند شما احساس سیری کنید. به همین دلیل یکی از بهترین غذاهای چربی سوز و لاغر کننده است.

بروکلی همچنین شامل موادی است که به کاهش چربی کمک می‌کند.

مجله اینترنتی سال ست

 روغن زیتون

روغن زیتون مانند آوکادو یک منبع عالی از اسیدهای چرب غیراشباع است. روغن زیتون نه تنها سطح کلسترول را کاهش می‌دهند و سلامت عروق قلبی را بهبود می‌بخشند، بلکه به عنوان منیع اصلی تولید انرژی سوزانده می‌شوند.

بنابراین عروق قلب کمتر در معرض تهدید گرفتگی قرار می‌گیرند.

مجله اینترنتی سال ست

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 28 = 31