با رفتار و استایل خود باهوش تر به نظر برسید!

باهوش تر به نظر رسیدن چرا اهمیت دارد؟ شما هر روز افراد جدیدی را ملاقات می‌کنید. در محل کار مدیریت تیمی را بر عهده شما می‌گذارند و یا به مشتری جدیدی باید کمک کنید. در دانشگاه هر سال با اساتید و دانشجویان جدیدی برخورد خواهید داشت. اگر در برخورد اول فردی باهوش تر به نظر برسید برایتان جذاب نیست؟

این گونه کمتر مورد قضاوت قرار می‌گیرید و با استرس کمتر و آسودگی خیال بیشتری کار خود را پیش خواهید برد. با ما همراه باشید تا ترفندهای ساده‌ای را برای باهوش ‌تر به نظر رسیدن به شما آموزش دهیم.

بیشتر گوش کنید و کمتر سخن بگویید.

از آن‌جایی که یک دهان و دو گوش داریم پس باید دو برابر حرف زدن، گوش کنیم. شاید این تعبیر در نگاه اول ساده‌لوحانه به نظر برسد؛ اما منطقی و عقلانی است. گوش کردن یک مهارت است که نیاز به توسعه دارد. با گوش کردن اطلاعات را به درستی دریافت می‌کنید. این امر مهم است زیرا شما را قادر می‌سازد پاسخ‌های بهتری در مورد موضوع مورد صحبت داشته باشید؛ اما هرگز به منظور پاسخ دادن صرف، گوش نکنید؛ در عوض برای درک کردن گوش کنید.

اکثر مردم تنها به منظور آماده کردن یک پاسخ تند و آتشین گوش می‌کنند. اما گوش کردن به منظور درک طرف مقابلتان یک مهارت کلیدی برای ایجاد روابط موفق است.

بیشتر گوش کنید و کمتر سخن بگویید

سوالات ساده اما واضح بپرسید.

 پرسش کردن صرفاً به این معنا نیست که چیزی را نمی‌دانید. بلکه این معنی است که تمایل دارید در مورد چیزی بیشتر بدانید. جستجوی اطلاعات راهی ساده برای نشان دادن هوش شما است. اما باید توجه کنید سوالات بهتر است اینگونه باشند:

مرتبط: پرسیدن سوال نامرتبط با موضوع نشان دهنده عدم تمرکز شما است.

موجز: سوالات گیج‌کننده نپرسید؛  سوال کوتاه و مختصر پاسخ بهتری به دنبال خواهد داشت.

واضح: سوالات باید گفتگو ایجاد کنند؛ از سوالات بسته دوری کنید.

هنگامی که سوالی را مطرح می‌کنید سبب برقراری ارتباط می‌گردید و شخصی که در تعامل با او هستید نیز از مکالمه لذت خواهد برد و تاثیر مثبتی بر روی وی خواهید گذاشت.

سوالات ساده اما واضح بپرسید

 ارتباط چشمی مناسب را فراموش نکنید.

آیا تا به حال با فردی که بیش از حد سر به زیر است یا فردی که تمام مدت خیره به شما نگاه می‌کند قدم زده‌اید؟ رفتار هر دو عجیب و غریب است. قدم زدن با نگاه خیره به زمین نشان از کمبود اعتماد به نفس دارد و نگاه خیره به طرف مقابل نشانه مرموز بودن و رفتار تهاجمی داشتن است. درک سطح مناسب ارتباط چشمی ساده است. هنگام صحبت با اشخاص به چشمان طرف مقابل نگاه کنید. اگر با شخصی ارتباط صمیمانه ندارید لطفاً خیره نگاه نکنید!

ارتباط چشمی کمتر از ۳۰ درصد در  زمان مکالمه به عنوان ضعف برداشت می‌شود. ارتباط چشمی بین ۳۰ تا ۷۰ درصد مناسب است. ارتباط چشمی بیش از ۷۰ درصد به عنوان رفتار تهاجمی برداشت می‌شود.

سطح اعتماد به نفسی که با ارتباط چشمی مناسب نشان می‌دهید ارتباط مستقیمی با سطح درک و هوش شما دارد.

ارتباط چشمی مناسب برقرار کنید

به اندازه کافی بخوابید.

فواید خواب کافی بر همگان روشن است. با توجه به سبک زندگی شلوغ امروزی ما، فرصت استراحت کافی برای اغلب ما فراهم نیست. استراحت یکی از ارکان اصلی زندگی سالم است. استراحت باعث بهبود بیماری، کاهش استرس و داشتن وزن متعادل و دور ماندن از بیماری‌ها می‌گردد. ۷ تا ۸ ساعت خوابیدن در شبانه روز شما را سرحال می‌کند.

خواب کافی سبب افزایش خلاقیت و توجه، بهبود حافظه که منجر به عملکرد بهتر در محل کار و دانشگاه می‌گردد. بنابراین خیلی خوب است که از چک کردن تلگرام یا اینستاگرام خود صرف نظر کنید لپ تاپ یا گوشی خود را کنار بگذارید چون ذهن شما نیازمند شارژ است!

به اندازه کافی بخوابید

زیاد مطالعه کنید!

 آیا می‌دانید یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پنهان کردن چیزی از کسی پنهان کردن آن در یک کتاب است؟!

اکثر ما زمان بسیار کمی برای مطالعه داریم. مطالعه باعث می‌شود با واژگان و اصطلاحاتی آشنا شوید که افراد عادی نمی‌دانند و آنها را می‌توانید در صحبت‌های خود به کار ببرید. مطالعه قدرت تخیل و خلاقیت شما را پرورش می‌دهد به خصوص اگر علاقمند به خواندن داستان‌های تخیلی هستید.

از سوی دیگر بهترین ورزش برای مغز و حافظه مطالعه کردن است. اگر مطالعه داشته باشید در صحبت‌های خود می‌توانید از کتاب‌ها نقل قول کنید و به صحبت‌های خود اعتبار بیشتری ببخشید و دیگران را تحت تاثیر خود قرار دهید. شک نکنید افراد اهل مطالعه برای دیگران جذاب نیز هستند!

زیاد مطالعه کنید

 عینک بزنید.

در فرهنگ عامه معمولا فردی که عینک به چشم می‌زند را فردی باهوش می‌دانند. فیلم‌ها، آگهی‌های بازرگانی و گفتگوهای تلویزیونی نیز این مسئله را به بینندگان خود القا می‌کنند. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۷ نشان داد که عینک به چشم داشتن هنگام مصاحبه شغلی در موفقیت شما در به دست آوردن شغل مورد علاقه تان تاثیر مثبت دارد و مصاحبه کننده را متقاعد می‌کند که شما فرد مناسب برای آن شغل هستید.

نکته جالب توجه این است که نوع فریم مورد استفاده نیز سطح هوش متفاوتی را القا می‌کند. این گونه به نظر می‌رسد که افرادی که از فریم‌های بزرگتر استفاده می‌کنند باهوش‌تر از افراد با فریم عینک باریک هستند. شاید برایتان باورنکرنی باشد که وکلا در دعاوی حقوقی در برخورد با شاهدان و متهمان به این کلیشه در مورد عینک اعتماد و باور دارند!!

عینک بزنید

 خوشبو باشید.

 از نظر بسیاری از زنان مردان خوشبو بسیار جذاب‌تر هستند. مردانی که بوی خوبی می‌دهند به عنوان یک فرد تمیز نیز شناخته ‌می‌شوند. از نظر جانینا سوبرت، عصب‌شناس شناختی که رهبری یکه مطالعه در مورد ارتباط میان جذابیت و خوشبویی را بر عهده داشت” زیبایی صورت و خوشبو بودن یک ارزیابی احساسی مشترک دارند”.

نکته مهم این است که به خاطر داشته باشید که از راه‌های مختلفی می‌توان خوشبو شد. برای افزایش جذابیت می‌توانید: عطر بزنید اما بهتر است عطری ملایم باشد. از شامپو بدن‌های معطر برای استحمام استفاده کنید. از اسپری بدن استفاده کنید اگر بوی اسپری بدنتان مشابه شامپوی بدنتان است به خودتان جایزه دهید!

خوشبو باشید

متناسب و فراخور مقام و موقعیت لباس بپوشید.

صرف نظر از این که برای خرید به سوپر مارکت می‌روید یا به یک جلسه کاری مهم، باید تلاش کنید تا همیشه خوش تیپ به نظر برسید. این مسئله به این معنی نیست که برای رفتن به پمپ بنزین کت وشلوار بپوشید اما به این معنا است که شما باید مراقب ظاهرتان باشید و برای آن وقت بگذارید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم در روز جمعه یا هر روز تعطیلی که دارید لباس‌های خود برای یک هفته برنامه ریزی کنید. بنابراین دیگر در طول هفته لازم نیست نگران این باشید که چه بپوشید.

به علاوه دانشگاه ویسکانسین در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ پی برد افرادی که مطابق یک استایل خاص لباس می‌پوشند نسبت به سایر افراد مورد مطالعه  باهوش‌ تر به نظر می‌رسند. بر اساس یافته‌های این مطالعه رعایت نکات زیر در محل کار، شما را فردی باهوش‌ تر نشان خواهد داد:

لباس با یقه تمیز و شق و رق بپوشید که باعث ایجاد تعادل در صورت می‌شود و ظاهری متناسب به شما می‌دهد. رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید که بیشتر برای محل کار شما مناسب است. رنگ‌های روشن با بسیاری از لباس‌ها ترکیب می‌شوند و تکراری به نظر نمی‌رسند. متناسب با فصل کت یا ژاکت بپوشید؛ زیرا شما را چهارشانه تر نشان می‌دهند و این به معنی قدرت، نظم و احترام بیشتر برای شما است. کفش‌های خود را واکس بزنید که نشان دهنده توجه شما به جزییات است.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

84 + = 93